Projekt "Strach ma wielkie oczy"

Projekt "Strach ma wielkie oczy"

Data publikacji:
W naszym przedszkole w grupie Dinusiów odbył się już kolejny projekt związany z lękami dzieci. 
Dlaczego dzieci się boją, czego można sie bać, czym się różni strach od lęku? po co nam strach? na te wszystkie pytania próbowały odpowiedzieć sobie dzieci z grupy Dinusiów. Na zjęciach dedykowanych projektowi po przecytaniu bajki terapeutycznej o lęku, dzieci pomalowały kamienie, które wcześniej przyniosły do przedszola, przekształcając swój lęk w coś przyjemnego miłego i kamienie pomalowane w "fikuśny" sposób były tego odzwierciedleniem. Następnie każdy powiedział czego się boi i przelał swój starch na papier, który na końcu został podarty przez dzieci, a malutka część kartki wrzucona do woreczka, a ten przywiązany do balonów nadmuchanych helem. I tak oto straszki dzieci odleciały do krainy Strachów. Fotorelacja poniżej.

Skontaktuj się z nami

ul. Profesora Kaliny 2
63-400 Ostrów Wielkopolski