Przedszkole nr 1 jest przedszkolem z wieloletnimi tradycjami.
Jesteśmy najstarszym przedszkolem w Ostrowie Wielkopolskim,
które od samego początku na pierwszym miejscu stawia dziecko.
Równie ważna jest dla nas współpraca ze środowiskiem rodzinnym z uwagi na to, że
przedszkole staje się drugim najważniejszym środowiskiem wychowawczym.
Piękny odnowiony budynek został wzbogacony o podjazdy, łazienkę zewnętrzną
i zadaszenia dla podniesienia komfortu  dzieci i ich rodziców.
Korzystamy również z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych tj. instalacja fotowoltaiczna, oczyszczacze powietrza we wszystkich salach zajęć dla zapewnienia zdrowia i w trosce o ekologię.
Ponadto korzystamy z założonego ogródka przedszkolnego, gdzie są uprawiane warzywa i owoce,
które wzbogacają przedszkolne menu.
Dbamy jednocześnie o to, aby była to placówka na miarę przyszłości. Posiadamy w salach monitory
multimedialne i staramy się korzystać podczas zajęć ze zdobyczy najnowszej technologii informacyjnej.
Wciąż doskonalimy i unowocześniamy naszą bazę lokalową.
Nasz obiekt posiada monitoring zapewniający pełne bezpieczeństwo zarówno w przedszkolu,
 jak i na placu zabaw. Sale wyposażone są w sprzęt, zabawki, meble, pomoce i środki dydaktyczne
sprzyjające indywidualizacji pracy i twórczej aktywności dzieci.
Naszym atutem jest duży położony w zaciszu zieleni nowoczesny i bogato
wyposażony plac zabaw łącznie ze zjazdem linowym.
Zimą organizowany jest tam kulig, latem imprezy i festyny dla dzieci i rodziców.
Dodatkową  atrakcją latem jest kurtyna wodna.
Ogród przedszkolny w pełni zaspokaja silną potrzebę ruchu dzieci, która jest jedną z wielu specyfik
rozwojowych"złotego wieku przedszkolnego".
W dbałości o rozwój fizyczny oraz intelektualny posiadamy szeroki wachlarz spotkań z ciekawymi osobami.
Na terenie placówki organizujemy:
- spotkania teatralne,
- przedstawienia,
- animacje,
- pokazy,
- wyjazdy,
- wycieczki i szereg innych atrakcji, które cieszą się wielkim uznaniem wśród dzieci i rodziców.
 Dla rodziców organizujemy spotkania i warsztaty.
 W zależności od indywidualnych potrzeb przeprowadzone są spotkania ze specjalistami tj.
psycholog, logopeda,diabetyk itd.

Jesteśmy placówką publiczną, której organem prowadzącym jest Osiedlowe Stowarzyszenie
„Krępianie”. Placówka prowadzi nieodpłatną działalność wychowawczo-dydaktyczną w zakresie wychowania przedszkolnego.
 Przedszkole nr 1 jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 – 17.00.

Placówka dysponuje nowocześnie wyposażoną kuchnią , która zapewnia dzieciom codziennie świeże ,smaczne, zdrowe i zbilansowane posiłki.
 Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Instytutu Żywienia i Żywności.
Jesteśmy w stanie przygotować indywidualne posiłki dla dzieci ze specjalnymi wymaganiami w zakresie żywienia.
W przedszkolu funkcjonuje pięć oddziałów, w każdym oddziale zapewniamy pełne wyżywienie
 tj. śniadanie, obiad i podwieczorek.
Pamiętając o codziennej porcji świeżych warzyw i owoców. Zapewniamy na salach  stały dostęp  do wody z dystrybutorów.

W swojej ofercie przedszkole posiada również nieodpłatne zajęcia dodatkowe dla wszystkich dzieci:

1. Język angielski – nauką języka angielskiego objęte są wszystkie dzieci od 3-latków do 6-latków.
  2. Gimnastyka zabawy i ćwiczenia ruchowe z wykorzystaniem różnego rodzaju sprzętu
    sportowego odbywają się 2 razy w tygodniu we wszystkich grupach.
  3. Logopedia – wszystkie dzieci w naszym przedszkolu mają zapewnioną opiekę logopedyczną w postaci indywidualnych zajęć.
  4. Religia – we wszystkich grupach wiekowych, zgodnie z deklaracją rodziców.
  5. Zajęcia specjalistyczne – oferowane są dzieciom wymagającym szczególnej opieki, zgodnie z zaleceniami.
W naszym przedszkolu pracuje oddana i wykwalifikowana kadra pedagogiczna.  Podczas swojej codziennej pracy wykorzystujemy elementy nowatorskich metod nauczania takich jak: Pedagogika Zabawy, Kinezjologia Edukacyjna, „Metoda Dobrego Startu” – M. Bogdanowicz,
 „Dziecięca Matematyka „ – E. Gruszczyk-Kolczyńska, „Edukacja przez ruch” – D. Dziamska, drama, opowieść ruchowa i wiele innych.