Dzień eksperymentów w grupie Puchatków

Dzień eksperymentów w grupie Puchatków

Data publikacji:
Puchatki na  zajęciach, miały okazję zobaczyć wykorzystanie przedmiotów i składników codziennego użytku do celów eksperymentalnych. Dowiedzieliśmy się, że przez kartkę A4 przejdzie 2 dzieci, jeśli tylko odpowiednio ją natniemy. Jak napompować balona za pomocą sody oczyszczonej i octu, jak zrobić lampę z oleju, sody i barwnika. Sprawdziliśmy czy papierowe kwiatki rozwiną swoje płatki gdy położymy je na wodzie? Czy można przełożyć patyczek przez balona, tak aby balon pozostał cały?Przekonaliśmy się jak działa ciecz nienewtonowska, a na sam koniec dzieci wraz p.dyrektor wykonały slime. Nauka przez zabawę czyli to co Puchatki lubią najbardziej.

Skontaktuj się z nami

ul. Profesora Kaliny 2
63-400 Ostrów Wielkopolski