Ramowy rozkład dnia

Ramowy rozkład dnia

Ramowy rozkład dnia w Publicznym Przedszkolu nr 1

Publiczne Przedszkole nr 1 jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 – 17.00.
 

    W godzinach 6.00 – 8.00:

Schodzenie się dzieci, zabawy swobodne w kącikach zainteresowań, prace nauczycieli o charakterze obserwacyjnym, wyrównawczym, korekcyjnym, stymulującym, zabawy dydaktyczne o charakterze poszerzającym temat z małym zespołem bądź indywidualnie, ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe ze śpiewem.

    W godzinach 8.00 – 9.00:

Czynności higieniczne związane z przygotowaniem się do śniadania; śniadanie.

    W godzinach 9.00 – 11.00:

Zajęcia dydaktyczne w grupach, zabawy dowolne dzieci w kącikach zainteresowań, prace nauczycielki indywidualne lub z małym zespołem o charakterze wyrównawczym, stymulującym, korekcyjnym; zajęcia inspirowane przez nauczyciela w celu wspomagania rozwoju dzieci w sferze ruchowej, muzycznej, plastycznej, językowej, matematycznej, zabawy ruchowe z prawidłami; spacery w celu dydaktycznym lub rekreacyjnym; zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

    W godzinach 11.00 – 12.00:

Przygotowanie do obiadu, zabiegi higieniczne, obiad.

    W godzinach 12.00 – 13.30:

Zajęcia programowe o charakterze poszerzającym, opowiadanie lub czytanie bajek, zabawa w teatr, zabawy uspokajające i relaksujące, spacer, zabawy w ogrodzie lub w kącikach zainteresowań, zajęcia dodatkowe, przygotowanie do podwieczorku.

W oddziale najmłodszym dzieci leżakują.

    W godzinach 13.30 – 14.30:

Czynności higieniczne związane z przygotowaniem się do podwieczorku, podwieczorek.

    W godzinach 14.30 – 17.00:

Prace nauczycieli o charakterze korekcyjnym, wyrównawczym, stymulującym i obserwacyjnym;
gry planszowe z małym zespołem dzieci; zabawy w kącikach zainteresowań według wyboru dzieci; zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

Skontaktuj się z nami

ul. Profesora Kaliny 2
63-400 Ostrów Wielkopolski