2018.03.21 – Wielkanocny Baranek.

„Krępianie” podtrzymują i kultywują wielkanocne zwyczaje! Czas przygotowań do Wielkanocy to szczególna okazja do przypomnienia polskich świątecznych tradycji.
Jedną z najpiękniejszych jest wykonywanie baranków z masła, który obok jajek, kiełbasy i innych potraw obowiązkowo musi znaleźć się w koszyczku. Podczas cyklicznych warsztatów kulinarnych, które odbyły
się 21 marca 2018 r. członkowie Osiedlowego Stowarzyszenia „Krępianie” mieli okazję do własnoręcznego wykonywania baranków , poznania sposobów dzięki którym łatwiej wychodzi z formy. Gdy baranek otrzymawszy oczy, uszy i ogonek gotowy był wskoczyć do wielkanocnego koszyczka przystąpiono do robienia palm z krepiny i gałązek bukszpanu.

A wszystko to przy kawie i pachnącym cieście, w atmosferze przedświątecznych przygotowań.